ttdud811 ttdud811
  • 31-10-2019
  • Mathematics
contestada

2100 square-foot home cost $110 per square foot how much does this home cost

Respuesta :

TheZiekinator TheZiekinator
  • 31-10-2019

Answer:

2100 x 110= $231,000 , there you go

Answer Link

Otras preguntas

5[[w]^[9]]×2y×4[[y]^[8]][[w]^[9]]
What number is 0.5% of 8?
Describe 3 options that are available for the marquee and lasso tools
Maxwell earns $99 for every 5.5 hours for work. How much will he earn if he works 30 hours this week (hint: find the unit rate, then multiply by 30 hours)
Paul is open-minded about the subject of homosexuality. However, his friends at school openly ridicule and tease those students who are openly gay. To be accept
A driver increases his velocity from 20 km/hr to 100 km/hr. BY what factor does he increase the kinetic energy of the car with this increase in speed?
Serena is building a bookcase she cuts two pieces of wood from one board one piece is 1 7/8 feey long and another is 3.5 ft long qhat is the total change in the
Find the value of x when m<2 = x + 64​
What is the concept of nutrient density and calorie control addressed
Powers congress doesn't have=