dearash8118 dearash8118
  • 29-10-2019
  • Mathematics
contestada

Decide which unit rate is greatest and explain why using complete sentences.

• 12 apples for $4

21 apples for $

• 35 apples for $14

45 apples for $16

Respuesta :

Max4507
Max4507 Max4507
  • 29-10-2019
The unit rate is .33 dollars per Apple.
Answer Link
ashleysitalinda
ashleysitalinda ashleysitalinda
  • 01-12-2020

Answer:

It is 0.33$

Step-by-step explanation:

Trust me I got it right

Answer Link

Otras preguntas

What is the decimal equivalent for 5/8 7/10 11/20 and 21/25? And please explain how you got the answer for 21/25 without using a calculator. Thanks :)
How do you write 5.9 in expanded form
what is the sun's thickest layer?besides radiation zone?
55% of what number is 25
what war the jobs/chores for the men, women, and children at san miguel arcangel.
How Do most organism ensure continuation of life?
Is 0.03 more than 0.07
what is the sun's thickest layer?besides radiation zone?
Which is an example of asexual reproduction in plants?                  1.fusing gametes    2.budding                3.producing seeds
convert 156000 to percentage