June bought ​
3
1
2

​ gallons of white paint at $17.50 per gallon and ​
1
3
4

​gallons of blue paint at $19.00 per gallon.
What was her total cost?

PLEASE IF ITS RIGHT ILL GIVE ANNY ONE 5 STARS AND A THANKS HELP ME

Respuesta :

Answer:

$8006

Step-by-step explanation:

312*17.5=5460

134*19=2546

5460+2546= 8006