Priskittles Priskittles
  • 31-01-2019
  • Mathematics
contestada

a 20 ounce jar of spaghetti sauce costs 2.89.Find the cost per ounce

Respuesta :

kaylynnstanley22
kaylynnstanley22 kaylynnstanley22
  • 31-01-2019

Answer:

$0.14

Step-by-step explanation:

I used a price per day ounce calculator

Answer Link

Otras preguntas

A hypothesis represents a ______. a guess an educated guess a known entity a scientific theory
When looking at nutrition labels you should do the following
compare and contrast the egalitarian society to modern society?
Round 10.3 to the nearest hundredth
define rule of occupation
In world war 2 who signed the nonaggression pact?
two factors that may lead learners dropping out of tertiary institutions
In Haiti, Vincent Oge demanded the right to _____. travel overseas hold public office vote inherit property
_____ is the part of the total sales held by one seller. For example, a monopolist holds 100 percent of total sales. Market share Tariff Price controls
4x-y=2 2x+9y=-12 unsure how to solve