msdsh03 msdsh03
  • 29-01-2019
  • Mathematics
contestada

if candy cost $5.99 a pound how much would it cost to buy four and a quarter pounds of candy

Respuesta :

bfaycol8
bfaycol8 bfaycol8
  • 29-01-2019

Answer:

25.4575

Step-by-step explanation:First since one candy is 5.99 we multiply it by 4 1/4 ponds and then we get $25.4575


Answer Link

Otras preguntas

based on what we've learned about the bad working conditions , during the industrial revolution , describe which examples from the jungle do you find to be most
Solve the inequality. -x/4 ≤ 2
—¿Qué debo hacer esta mañana, mamá? —Primero, _____ tu cama y _____ la mesa. Luego _____ el desayuno a tu hermanita, por favor. A. haces, vienes, sirves B
How do organisms use different types of carbon compounds
How old do scientists think the world is roughly?
Consider the diagram and the paragraph proof below. Given: Right △ABC as shown where CD is an altitude of the triangle Prove: a2 + b2 = c2 Because △ABC and △CBD
!!!!!!!! QUICK ACCURATE RESPONSE PLEASE READ !!!!!!!! A knight there was, and that a worthy man, That from the time that he first began To riden out, he loved c
a) As a student, you are able to earn extra money by assisting your neighbors with odd jobs. If you charged $10.25 an hour for your assistance, about how many h
Name and describe 3 variations of spiral shaped bacteria. A. B. C.
Albert bandura is a major proponent of what theory of personality development?