nsantosfrias1 nsantosfrias1
  • 27-01-2019
  • Mathematics
contestada

Jose bought 1 2/3 pounds of apples for $3.60,how much would 3/4 of a pound of apples cost

Respuesta :

drheatty drheatty
  • 28-01-2019
$2.35 use proportion
Answer Link

Otras preguntas

Do you believe that Gatsby is a hero or a fool?
HELP PLZ ( 10 points )
What happens to most of the energy from the breakdown of food? It is used to build proteins. It is used to do work in cells. It is converted to body he
PLEASE HELP!!!!!!! PLEASE!!! How did the greater participation of women in the workforce change their role in American society?
write an expression using the distributive property that can be used to find the quotient of 36 divided by 3
Name one thing that happened at the Council of Trent.
a skydiver is a 100 feet above the bottom of the ocean if that part of the ocean is 80 feet deep what is the elevation of the skydiver ?
Marianna wants to buy a new tenis racket cost is $57.50 .She has $8 and plans to save $4.50 each week. How many weeks will it take her to save the money?
A character in a novel is real when_____. A.) the character is credible in the fiction world of the novel B.) the character can be found in everyday life C.) a
P = 4, q = -3 and r = -2 find the value of 1) 5pq 2) pr + q