farrahrobertson12 farrahrobertson12
  • 28-11-2018
  • Mathematics
contestada

Treon bought 25 apples at the grocery store for $15.00 which proportion should be used to find the amount of money he would pay for 3 apples

Respuesta :

stroudmills
stroudmills stroudmills
  • 28-11-2018

Answer: $15 divided by 25 to see how much it is for just one apple.

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

Nate and his friends are building a skateboard ramp for an upcoming contest. The length of the ramp on the blueprint is 1 inch to 4 feet, what is the actual le
Can two atoms with the same mass number be isotopes? And with the same atomic number?
Unscramble the french sentences: 1. sympa que le J’aime prof l’anglais est parce 2. amusant c’est que parce sport le J’adore 3. de beaucoup avons-nous que parc
Franchise Business Review stated over 50% of all food franchises earn a profit of less than $50,000 a year. In a sample of 130 casual dining restaurants, 81 ear
HELPPP based on information in the passage women in lsreal are least likely to A.Wear what they like B.Run a major company C.Marry whom they wish D.Serve in t
Janice is building a fence around a portion of her rectangular yard. The length of yard she will enclose is x and the width is 2 x^2 − 99x + 6 where the measure
How was blitzkrieg different from the tactics/strategies used in WWI?
What role does the asthenosphere play in the movement of tectonic plates
Achievements-Explain how the Chinese writng system was similar to Egyptan writng.
_____ return simple nitrogen compounds back into the soil? A- consumers B-producers C-decomposers