malikah1206
malikah1206 malikah1206
  • 31-03-2016
  • Mathematics
contestada

ᗩ 10 OᑌᑎᑕE ᗷᗩG Oᖴ ᑭOᑭᑕOᖇᑎ ᑕOᔕT $2.45 ᗩT TᕼE ᗰOᐯIEᔕ. ᗯᕼᗩT Iᔕ TᕼE ᑕOᔕT Oᖴ 4 ᗷᗩGᔕ

Respuesta :

Its3amAlready
Its3amAlready Its3amAlready
  • 31-03-2016

the cost of 4 bags of popcorn is $9.80   ( 2.45 x 4 )

the total weight of the popcorn would be 40 ounces     ( 4 x 10 )

Answer Link
cierrafountain cierrafountain
  • 31-03-2016
the total amount for 4 bags of 10 ounce popcorn would be $9.80
Answer Link

Otras preguntas

plays football with some of his neighborhood friends. last week he ran four plays from the half back position. he made "gains"measured in yards of 13, 6, 10, an
If a= -2 , b= 4 and c=1 find the value of 6a - b + 15c
Suppose 3 [tex]\frac{b}{3a}[/tex] - [tex]\frac{a}{3b}[/tex]
Angle A is circumscribed about circle O. What is the measure of Angle O?
Definition of “Verbal Modifier”
a dog food manufacturer wants to advertise its products. a magazine charges $60 per ad and requires the purchase of at least three ads. a radio station charges
Please find A with steps
The triangle above is isosceles and b> a. Which of the following must be FALSE?
Reading your essay out loud is a good way to catch mistakes. True Morang TRPARMERS PARAREMORIAL
Why is the mole important?