Seudónimo Seudónimo
  • 31-10-2018
  • Mathematics
contestada

Justin purchased a 20 pound pumpkin for $9.80. How much did he pay per pound?

Respuesta :

prettytulip2
prettytulip2 prettytulip2
  • 31-10-2018

0.49 or .49 because 9.80 / 20 = .49 and .49 * 20 = 9.80

Hope this helped! Lemme know if this is correct, I'm 99.9999999% sure it is XD but if not my apologizes. :)

Answer Link

Otras preguntas

2 Short answer questions 1. How does development occur? 2. What should be done to make Nepal a developed country? 3. Write down the different types of resources
On your own Word, rewrite the third paragraph of the Gettysburg Address. Try to maintain its power and meaning but use modern language
What is this excerpt trying to say? a.The colonists will support the British crown. b.The colonists will work with the British crown. c.The colonies will contin
how many molecules are in 3.8 grams of c6h6
how diversified is venezuela's economy?
Which of the following collections of subsets of the plane, R2 , are partitions? (a) {{(x; y) | x + y = c}| c  R} (b) The set of all circles in R2 (c) The set
please help! And can you explain how you got the answer because I don't understand how to tell if it is a base or acid. ​
Why is the initial background research step important?
Medical researchers often test medicines on patients who have given informed consent for the tests. The researchers divide the patients into two groups. One gro
what are the type of tense