fakericegum123 fakericegum123
  • 30-10-2018
  • Mathematics
contestada

jaun bought 2 3/8 pounds of deli ham that cost $5.99 per pound. what was the cost to the nearest cent of the ham that jaun bought

Respuesta :

charliehaskell
charliehaskell charliehaskell
  • 30-10-2018
5.99 times 19/8
5.99 times 19 is 113.81
113.81 divided by 8 is approximately 14.23

$14.23
Answer Link

Otras preguntas

Which is the best strategy for avoiding chronic diseases caused by a high-calorie diet?
*PLEASE ANSWER !!! I DONT GET IT, !! ASAP* Elena is excited to invest, but she is worried that she might lose her investment funds by making risky investments.
complete the pattern and find the rule .5.10.15 20 25 30 35and the other one is 1 2 4 8 16 _ _ _and the rule to​
what's is x?help due tomorrow​
Which future states were included in the land that was part of the Louisiana Purchase? (Choose three answers.) South Dakota Kansas Louisiana New York Florida Or
How did Mansa Musa devalue gold in Egypt for 12 years?
Someone help me with the two math problems
Please help! It’s a mathematical question.
what author is known for using beige prose in their writing
Help please please with maths