turtles96 turtles96
  • 29-10-2018
  • Mathematics
contestada

1 pound of apples for $2.15 or 3 pounds of apples for $5.76

Respuesta :

gurls gurls
  • 30-10-2018

Answer:$7.91


Step-by-step explanation:add 2.15+5.76=7.91


Answer Link

Otras preguntas

Which two statements describe effects of the Immigration Act of 1990? It lowered the population of documented immigrants in the United States. It increased the
9. Graph the following data on the graph, then use the graph to determine the half life of this isotope.
can you pls help me i need it?
Help help help ASAP
What is the length of a diagonal of rectangle EFGH?
Please help me with four and five
If 6/10 is multiplied by a fraction less than one what will be the product?
Rock layer that must be rich in organic matter that was subjected to heat and pressure over time during the formation of oil and natural gas.
A circle has a diameter of 11cm a square has 7cm Will the square fit inside
Mrs. son glues a rectangular picture that is 77 inches long and 4\frac{1}{2}4 2 1 inches wide on a piece of rectangular paper. The edge of the rectangular pa