turtles96 turtles96
  • 29-10-2018
  • Mathematics
contestada

6 goldfish for $7.38

Respuesta :

Aiko21079 Aiko21079
  • 29-10-2018
if 6 goldfish costs $7.38 then each goldfish individually is $1.23
Answer Link

Otras preguntas

Q. How is the sex of the child determined in human beings ?Please answer dis also..thanks!​
How is the space race today similar or different from the space race during the Cold War? Explain.
Sunland Company uses a periodic inventory system. For April, when the company sold 550 units, the following information is available.
HELP IM BEHIND AND FAILING) Read this excerpt from act III, scene I, of Shakespeare’s Romeo and Juliet: ROMEO: This gentleman, the prince's near ally, My very f
PLZ HELP !!!! WILL MARK BRAINLIEST, THIS IS DUE IN 15 MINUTIES !!!ANYONE PLEASEPLZ HELP !!!! WILL MARK BRAINLIEST, THIS IS DUE IN 15 MINUTIES !!!ANYONE PLEASEPL
in what way is Lucas sithole unique and special​
Answer this question and I’ll mark you brainlest!
EXPERT HELP: EXPLAIN THE ANSWER PLEASE
How can you increase a numbers by percentage?
Please help. Find the area of the following shape