dumbkid47 dumbkid47
  • 29-10-2018
  • Mathematics
contestada

if m&ms cost 5.99 a pound how much would it cost to buy eight and a half pounds of m&ms?

Respuesta :

3steves
3steves 3steves
  • 29-10-2018

Multiply  

5.99

by  

8

your answer

47.92

Answer Link
stephaniesspc17
stephaniesspc17 stephaniesspc17
  • 29-10-2018

Answer:

47.22

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

Merry Christmas and happy New Year
Une correctamente las parejas 1. yo 2. tú 3. él, ella, usted 4. nosotros(as) 5. vosotros(as) 6. ellos(as), ustedes tomo toman tomáis toma tomas tomamos
R 0, -180(x, y) maps to the same point as R 0, 180(x, y). O True O False
In a group of 200 children 35 are allergic to peanuts . What percentage of children are allergic to peanuts?
Is the Misak language dying?
Photosynthesis generates which form of energy for use by the plant?
Why are the Quechuan languages dying?
How did land improvement change in the neolithic age?
PLS Help will be greatly appreciated and marked the brainiest for the correct and best explained answer.
The poly A tail is NOT added to an mRNA during RNA processing . How would this affect the mRNA's journey to the ribosome?​