jasper2389 jasper2389
  • 26-10-2018
  • Mathematics
contestada

A package of 12 pencils cost 2.04, what is the cost of 1 pencil

Respuesta :

pandask8ingov60id pandask8ingov60id
  • 26-10-2018

The answer is $0.17. To solve this, divide $2.04 by 12. The solution equals the cost of one pencil.

Answer Link
Dj1306 Dj1306
  • 26-10-2018

$17


I even checked using a cauculator.


Answer Link

Otras preguntas

During the Depression foreclosure rates skyrocketed. What was the main cause? a.People went into foreclosure when they left their homes to find jobs in other ci
Which of the following is responsible for the decline in the population of marine iguanas? Invasive species are preying upon them and their eggs. Increased sali
What is the scale factor for the set of similar figures? 15 mm and 6 mm.
which best describes the political situation in Latin America in 1800? A. Roughly half of the regions colonies had gained their independence through revolution
Ed fills his sports bottle with 1.2 liters of water. After his bike ride, he drinks 200 milliliters of the water. How much water is left in Ed's sports bottle?
What is 9.66 rounded to the nearest tenth
Ethan rolls a 6-sided die. What is the probability that he gets a number greater than 4 or an even number?
Begin planning to write a narrative essay using the Narrative Organizer. Choose one of the following topics for your narrative essay. • In the short story, "T
Marty ate 4/6 of his pizza and Luis ate 5/6. Marty ate more pizza than Luis. How is this possible
what is the similarity ratio of two squares with areas 75 and 48?