dwilliams9911 dwilliams9911
  • 26-10-2018
  • Mathematics
contestada

A 5 pound carton of Clementine oranges is priced at $4.30. What is the price per pound of Clementine oranges

Respuesta :

BannerSix BannerSix
  • 26-10-2018
The price per pound is $0.86
Answer Link

Otras preguntas

After my work in this chapter, I am ready to communicate about characteristics and conditions of people and things. Roberto and Gustavo are twins, but they have
In the 1400s, the Inca lived in what is now
HAP WA : 7.1.5 Journal: Your Traits Biology 1 Points Possible: 20 Journal Shaniya Jeter Name: Date: 1. Each person's DNA contains certain genes that code for sp
How are male and female frogs attracted to each other to mate?
-17 - u/3 = -2 the u/3 is really u over 3 in a fraction. just to point that out :)
Convert 54 2/7 to a fraction in lowest term and please work the problem out for me so I can understand how you got the answer thank you
Egg equation If a hen and a half lay an egg and a half in a day and a half, how many eggs will half a dozen hens lay in half a dozen days?
Describe the concept of notional verb
Please in your own words because my teacher will look it up and I will brainliest !!
write the function of voluntary muscle​