timmonskids8093 timmonskids8093
  • 26-10-2018
  • Mathematics
contestada

Karl bought ? 3 1/2 ? gallons of milk that cost $2.70 per gallon. How much did he spend? Please I need it super fast I will mark brainliest

Respuesta :

Pardeep18
Pardeep18 Pardeep18
  • 26-10-2018
He spent $9.45
3.5x2.7= 9.45
Answer Link

Otras preguntas

The product of 4x^2/7y^2 and 21y^3/20x^4
in the regual nonagon shown, what is the measure of angle x?
Complete the sentence with the correct indirect object pronoun (me, te, le, etc.) and the correct form of the verb gustar. A mí ____________________ cocinar. Wh
Which layer of the epidermis will be supplied with the highest levels of oxygen from the blood? which layer of the epidermis will be supplied with the highest l
whiteness of the Articles of Confederation was that the federal government
Callers should not be left on hold for longer than ________ minute(s). one two three four
Beginning with the quadratic equation y = ax2 + bx + c, david plugged in 0 for x to get y = a(0) + b(0) + c, or y = c. what is one reason he might have done tha
Which statement is NOT generally true about Bulgarian families? Extended families often live together. Young people do not leave home until they are married.
Mon wants to make 5 lbs of the sugar syrup. How much water and how much sugar does he need to make 50% syrup?
Antacids would be effective in which part of the digestive system?