kboullard275 kboullard275
  • 29-09-2018
  • Mathematics
contestada

12 packets of boxes that are on sale for 48$ how much to buy 8 ore packs of boxes

Respuesta :

jiffypopjaffa
jiffypopjaffa jiffypopjaffa
  • 29-09-2018
If your asking how much it would cost after buying 8 packets of 12 boxes. The total cost would be $384. Hope that helps
Answer Link
NinaTheTea
NinaTheTea NinaTheTea
  • 29-09-2018
$44

Divide 48 by 12 to find out how much 1 packet is

Then take the number you got which would be 4 and times that by 8 which is 32

Then add 32 and 12 which is 44
Answer Link

Otras preguntas

Write an equation of a hyperbola shifted 3 units up and 6 units down.
A group of people who share common characteristics, such as language, physical appearance, customs and traditions , is called a(n)
Use an analogy to explain the function of the nucleus, cell membrane, mitochondria, and ribosomes
Plz answer in order so like the the nitrogen bacteria is-
3 Left Michael Jordan his game. practices studies Rivers mentions other players in the league who are adaptables rather than stylists. "Horace Grant. Magic John
2. How many moles are contained in 0.800 g of calcium chloride (CaCl2)?
Mr. Edward's class found that containers made of plastic kept juice cold longer than containers made of glass. Why?
Fat and water in the sausage changed state
Factor. x^2−8x+16 (x−4)2 (x+8)^2 (x−8)^2 (x+4)^2
Please help!! What role has globalization played in child labor?