ameerah180q ameerah180q
  • 27-09-2018
  • Mathematics
contestada

3 apples cost $1.26 how much do 10 apples cost

Respuesta :

cmoreno511 cmoreno511
  • 27-09-2018

1.26/3 = 0.42 each apple


So now 0.42 × 10 apples = $4.20

Answer Link

Otras preguntas

What value of y satisfies the equation 2y/9−5/9=4/9 ?
What's the capital of california
What percent of 68 is 5?
Choose the abiotic factors that characterize the tundra biome. A. very low temperatures, very little precipitation B. warm, wet forests C. arctic foxes, wolves,
Talia wants to write the equation of the graphed line in point-slope form. These are the steps she plans to use: Step 1: Choose a point on the line, such as (2,
In a dense forest, some trees are very tall.  The type of plant MOST LIKELY to survive underneath these trees is one that produces many seeds. can withstand the
The elevation of Mount Everest is 29028 feet . The elevation of the dead sea is - 485 feet. What is th difference in the elevation between Mt. Everest and the d
A submarine started at sea level and was 400 meters below sea level in 10 minutes. Which statement correctly explains the submarine’s rate of movement? A. Sin
what does kenya and south africa have in common
Is 4/9 a ratio in simplest form