sxpremeisis13 sxpremeisis13
  • 28-08-2018
  • Mathematics
contestada

write 5 pounds for $2.49 a unit rate round to the nearest hundredth

Respuesta :

eddyt1945 eddyt1945
  • 30-08-2018

About $0.50 per pound.

Answer Link

Otras preguntas

Similarities between mitosis and meiosis (as many as possible, I really need help)
Which of the following BEST describes balanced stretching? A. stretching many groups of muscles throughout the body B. targeting a specific muscle group for str
Johnny wants to know how many students in his school enjoy watching science programs on TV. He poses this question to all 26 students in his science class and f
Which word best completes the sentence below? The store's pastries are simply the most ______ and delicate morsels I've ever had the opportunity to let melt in
CHANGE THE ENDING OF THE THREE LITTLE PIGS
3. What was pump priming? A. Using government spending to stimulate the American economy B. Announcing government plans to the public ahead of putting the
which line has a slope of 1/2 and goes through the point (2,4)?
Select the choice that translates the following verbal phrase correctly to algebra: y less than 21
Why can't alpha particles penetrate deeply into solids?
Why is an object's density expressed as a relationship between two units?