Amazing8
Amazing8 Amazing8
  • 27-06-2018
  • Mathematics
contestada

Paul can purchase 3 muffins for $1.35. At this rate what is the cost of 10 muffins

Respuesta :

vidalmari6p99qfk
vidalmari6p99qfk vidalmari6p99qfk
  • 27-06-2018
$4.5 for 10 muffins

1.35/3= 0.45(price per unit)
0.45x10 = 4.5
Answer Link
kayladavis8904
kayladavis8904 kayladavis8904
  • 27-06-2018
Each muffin cost $0.45
If you multiply $0.45 by 10 you will get $4.50.
Your answer is $4.50
Answer Link

Otras preguntas

Which electron configuration is correct for a sodium ion? (1) 2–7 (3) 2–8–1 (2) 2–8 (4) 2–8–2
Please help me! Given triangle ABC with A(-4,-2), B(4,4), and C(18,-8) write the equation for the line containing the perpendicular bisector of segment AC in po
Does a steep curve on a line graph indicate a rapid or slow rate of change
Which element is present in all organic compounds? (1) carbon (3) nitrogen (2) hydrogen (4) oxygen
Asl on hobbies and interests
How did critics view the judicial reform bill under Roosevelt?
(5+10p) +13 a.28p b.15p+13 c.23p+5 d.10p+18
Please and Thank you :) Which two investment options would be best if you are 20 years old, just starting to save, and want to retire when you are 70? Consider
writing in the form of power of 3
Who is Dived Cameron