lollwahluv
lollwahluv lollwahluv
  • 27-04-2021
  • Mathematics
contestada

helpp!!!!!!!!!!!!!!!!!....

helpp class=

Respuesta :

briannguyen5433 briannguyen5433
  • 27-04-2021
Take the amount it costs to buy it 3.5 and divide that by the amount of ounces which gets you .35 per oz
Answer Link

Otras preguntas

Golden Eagle Company prepares monthly financial statements for its bank. The November 30 adjusted trial balance includes the following account information:
Which was more important, the exchange of goods or the exchange of ideas, on the Silk Road? Defend your answer.
0.8+0.853 hurry plz im on a test
Need help ASAP shoving brainlest plsssss
Determine the value of each expression. i11=
pleeaasssseeeeeee help!
7 cm 5 cm 6 cm Find the surface area of the rectangular prism be sure to include the correct answer unit in your answer
3a. The graph shows a school's profit P for selling x lunches on one day. PART A: What is the school's profit for selling 120 lunches? * *
Teachers, nurses, and counselors are all part of which of the following: A. Education and training B. Human services C. The social occupational code D. Heal
at a pumpkin patch celeste bought a pumpkin that weighed 5,585 grams how many kilograms did the pumpkin weigh