HELP!!
2. Emily is shopping for apples. Store A sells a bag of 8 apples for $ 4.80. Store B sells individual apples for 59 cents each. To save money, which store should Emily buy her apples from?
0 points
Store A
Store B

Respuesta :

Store B because 8 apples at store b is $4.72 and 8 apples at store a is $4.80 :)
The answer is store B