1169365 1169365
  • 29-09-2020
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells a bag of 4 oranges for $1.04. How much would it cost for 11 oranges?

Respuesta :

jopp850
jopp850 jopp850
  • 29-09-2020
It would be $2.86 for 11 oranges
Answer Link
saraj6198 saraj6198
  • 29-09-2020
2.86 cents because each oranges is 26 cents so 26x11 is 286 which is your 2.86
Answer Link

Otras preguntas

Triangle XYZ with vertices X(0, 0), Y(0, –2), and Z(–2, –2) is rotated to create the image triangle X'(0, 0), Y'(2, 0), and Z'(2, –2). Which rules could describ
What allowed Europeans to accesss the interior of Africa? a.Geography made access to the interior easy for Europeans b.River steamships created during the Ind
PLS HELP!! Which of the following describes MO? Select all that apply. a. angle bisector b. perpendicular bisector c. median d. altitude
What is the mass of a 620 n tv?
Which of the 27 amendments do you think is the most important? Why?
what are the coordinates?
Name some forms of baptisms.
Halp me i can't fail pt.1
Tell this story in at least 3 sentences.
The term impeachment refers to a type of hidden listening device. the right of a president to maintain privacy. giving an individual protection from a criminal