ykharley ykharley
  • 29-03-2019
  • Mathematics
contestada

I need help ?!? What’s the answer

I need help Whats the answer class=

Respuesta :

Purplewormbussiness Purplewormbussiness
  • 29-03-2019

Answer:

$6.5

Step-by-step explanation:

you take the cost and divide it by the number of product and you have what one product would cost

Answer Link

Otras preguntas

Please help with these math questions
County court judges, municipal court judges, and justices of the peace are all examples of which type of judge? a. general trial judges b. state judges c. fe
652 miles in 9 days express the rate as a unit rate round to the nearest tenth or cent if nessisary show work
A fluorescent light tube usually contains A. a vacuum. B. oxygen. C. mercury vapor. D. light-emitting diodes.
The list of cases to be heard by a court is called a a. civil case list. b. certificate. c. writ of certiorari. d. docket.
I need to know about how to do two step equations please can u answer this as soon as u get this
Someone help me ASAP
When Earth receives energy from the Sun, ____. a. some energy is reflected back into space b. some is absorbed by the atmosphere c. some is absorbed by land
In order to identify the handwriting on the paper, the expert would need
Expand and simplify: 2a+3(a-4)