turtles96 turtles96
  • 29-10-2018
  • Mathematics
contestada

1 pound of apples for $2.15 or 3 pounds of apples for $5.76

Respuesta :

gurls gurls
  • 30-10-2018

Answer:$7.91


Step-by-step explanation:add 2.15+5.76=7.91


Answer Link

Otras preguntas

Is a multiple of a number is a power of the number
Which form would be the correct form for the reflexive verb "se laver" for the subject "je"?
Which BEST describes the difference between speed and velocity? A) Velocity is instantaneous. B) Speed is a vector quantity. C) Speed includes rate of change
Boys:girls are in a ratio 2:4 if there are 12 boys how many girls?
what is the slope of (3,9) and (12,1)?
A horseshoe weighs 8.2 ounces. The nails make up 0.2 of that weight. What is the weight of the horseshoe without the nails
510/578 AS A MIXED NUMBER
Which of the following is an arithmetic sequence? -2, 4, -6, 8, ... -8, -6, -4, -2, ... 2, 4, 8, 16, ...
can someone plz help me asap! thanks
Given l||m and m∠1 = 60°, select all angles that are also equal to 60°. 2 3 4 5 6 7 8