haileyyob9840 haileyyob9840
  • 27-04-2024
  • Business
contestada

Sandra bought 4 pounds of sweet potatoes for $6. 08. What is the cost per pound of the sweet potatoes?
A. $1. 43
B. $0. 66
C. $10. 08
D. $1. 52

Respuesta :

Otras preguntas

Why is communication important between practitioners and parents ?
ten times anumber increased by four is no more than twenty-five
The florida panther has an average height of 30 inches. It is 20 inches taller than the northern mockingbird. Write and solve an equation to find the average he
Which fraction is equal to 0.3A. 3/10B. 1/30C. 1/3D. 1/100 I'm bad at fractions!
When it rained one morning, Willie saw a puddle of water form in the street. In the evening the puddle was gone. The water probably disappeared by 1)evaporation
How do you solve: x-y=3 x-y=7
How did President Eisenhower justify continued American support of the French?
What is the process in the illustration called
What landform is located in the middle of the united states
A stack of 55 business cards is 1.85 cm tall. Use this information to determine the thickness of one business card.