2056270 2056270
  • 29-02-2024
  • Mathematics
contestada

Mrs. Jackman and her colleague bought some recess balls for their classrooms. She bought 4 large ones and 2 small ones for a total of $67.54. Her colleague bought 3 large ones and 7 small ones for a total of $94.60. How much does a large ball cost? How much does a small ball cost?

Respuesta :

Otras preguntas

what expression is equivalent to 8- [-3]
Oxygen is released as a waste product by plants during the process of
seven pounds of grapes cost $10.43. how much would 3 pounds cost?
What is the tone of the poem To a Waterfowl by William Cullen Bryant
Can you find the unit rate? A fertilizer covers 5/8 square foot in 1/4 hour. What is the unit rate?
Which sentence is punctuated correctly? A. He was tired, and it was late, it had been a long day. B. He was tired and it was late it had been a long day. C. He
1. What element has 81 protons in the nuclei of its atoms? A. Platinum B. Lead C. Thallium D. Uranium
why were indentured servants necessary in virginia
twelve eggs cost $2.09.how much would 18 eggs cost?
Describe the process that ice on Mount Everest goes through when being heated from 10o Fahrenheit to 305o Kelvin