shhshenekdkdjddhgd shhshenekdkdjddhgd
  • 27-02-2024
  • Mathematics
contestada

Jayden buys 8 pounds of apples. The total cost of the apples is $16. what is the unit rate , in dollars per pound, for the apples

Respuesta :

Otras preguntas

medieval towns what brought people to the towns and caused them to grow? 1. knights2.trade and commerce3.nobles 4.windmills ​
How will water volume, incline gradient and temperature affect the energy of a stream? Volume- Gradient- Energy-
The picture shows a cell on a microscopic slide. Identify the procedures that occurred at A and B.
“I have night's cloak to hide me from their eyes” “Thou know'st the mask of night is on my face” “O blessed, blessed night! I am afeard, Being in night, all thi
Why is John protcors name significant
Complete the patterns of equivalent ratios by filling in the gaps. 64:16 32:8 _ : _ _ : 2 4 : 1
Which of the following is an expression of wealth in a Native American paradigm? Choose the best definition for the following terms. A. Distributing the meat f
How many grams of CO2 gas are produced if 48 grams of CH4 gas are consumed?
An automobile engine with a displacement of 2.58x10^2 in^3 =______cm^3​
At the height of its power, which ancient civilization controlled the entire coastal region surrounding the Mediterranean Sea? A Phoenician B Persian C Roman D