marxusalexander7396 marxusalexander7396
  • 28-12-2022
  • Mathematics
contestada

Your work.

- Wie spent $7. 75 for x apples at $1. 25 per pound

and y oranges at $2 per pound. Jason spent

$8. 25 for x apples at $1. 25 per pound and

y oranges at $2. 25 per pound. How many

pounds of fruit did each person buy?

Respuesta :

Otras preguntas

Which is an x-intercept of the graph of the
The Visit By Richard Rive Summary​
Which word in the sentence is a past participle? canoeing returned exhilarated kayaking.
A 25-N force accelerates a child in stroller at 1.1m/s what is the mass of the child and the stroller?
Renewable energy sources currently are an attractive option because ______. (Choose all that apply.)
Can someone plz help
pre calc pls help me i really appreciate it
how much of the light that reaches the earth from the sun is used for photosynthesis
What is the slope of a line perpendicular to the line whose equation is 3x + 3y = –27. Fully simplify your answer.
Let f(x)= - 4x - 1 and g(x)=x² - 5 Find (fog)(-2).