mmmmmmvbvnbnvb
mmmmmmvbvnbnvb mmmmmmvbvnbnvb
  • 30-11-2022
  • Mathematics
contestada

Dave borrowed ​$7400 from his uncle with simple interest of ​6% and eventually repaid ​$8288 ​(principal and​ interest). What was the time period of the​ loan?

Respuesta :

Otras preguntas

what is the unit rate of 2,550 gallons in 30 days?
What is the heading of a story if the teacher is asking to put the "heading" on top centered and the title of the story right below it centered?  I was explaine
The sun rose at 6:54 this morning.is this an observation or inference?
If you round 552,945 what would be the anwering
in standard form how do you write 8+0.0+0.05+0.009
A a pizza shop plans on selling 115 pizzas daily for delivery. For every 15 customers who eat in the restaurant, an additional four pizzas will be sold. Write a
A toy remote control jeep is 12 1/2 inches wide while an actual jeep is pictured to be 18 3/4 feet wide. What is the value of the ratio of the width of the remo
An electric field has a strength of 2.0 N/C. What force does it exert on a charge of 0.004 C?
Which literary technique is evident in these lines of poetry from "The Love Song of J. Alfred Prufrock" by T. S. Eliot? The yellow fog that rubs its back upon
"add 4 to n then multiply by 5" how would you put that as an equation?