airplanes437 airplanes437
  • 28-11-2022
  • Mathematics
contestada

If 10 boxes of apples costs $32.50, then how much would 6 boxes cost?
Select one:

a.
$21.75


b.
$19.50


c.
$11.25


d.
$15.50

Respuesta :

Otras preguntas

ruby is visiting San Francisco. from her hotel she walks four blocks east and three blocks south to a coffee shop. Then she walks five blocks west in five block
What is the difference of the values of the first and third quartile of this data set {10, 9,6,12,4,6,7,8,15,14,12,9,10,5}
The primary function serves by mammalian hair is ? A. Camouflage B. Insulation C. Defense D. Sensory
the picture below shows windmills on a wind farm Which of the following is a positive effect of using windmills instead of fossil fuels to obtain energy?
A chemical equation that is balanced will help you to determine the.......
Drag each phase of mitosis to the correct description.
The worm-like ridges on the surface of the brain are called​
paige spent $7.55 on some report covers and one lanyard at the spirit shop. Each report cover costs $0.35 and the layard cost $6.50.How many report covers did
Mientras los mayores _____, los niños _____ los regalos. Question 2 options: charlaron, abrieron charlaban, abrieron charlaban, abrían charlaron, abrían
I'm sorry I'm asking so many questions but I really need help