muslimahd09 muslimahd09
  • 30-10-2022
  • Mathematics
contestada

John has $48. That is 8 times the cost of a comic book. What is the cost of a comic book?

Respuesta :

Otras preguntas

Your Headmaster Essay ​
John wants to buy strawberries and apples to make a fruit tart. Strawberries cost $3 per pound and apples cost $2.25 per pound. How much does he spend if he buy
You were asked to make Kaleidoscope by your teacher for a school project. But no plane mirrors are available with you. How will you construct the Kaleidoscope w
a) If a = x and b = 2x2, then 2ab = ​
Use the laws of logarithms to expand and simplify the expression. ln( (x^4)/square root of x(1 + x)^2)
Is drinking body armor good for my health and body?
Find two consecutive integers whose sum is 35.
5. A hungry person had a meal, after which the concentration of glucose and amino acids in the blood were determined. This was measured hourly as the blood pass
» Jonah rides the train and the ferry to visit his uncle. The train ticket costs $45. The train ticket costs 5 times as much as the ferry ticket. How much does
Y = x - 5 graph the points