tyuannayoung6
tyuannayoung6 tyuannayoung6
  • 26-10-2022
  • Mathematics
contestada

Carrots costs $0.99 per pound. Broccoli costs $1.50 per pound. Jack buys 3.5 pounds of carrots and 1.25 pounds of broccoli. What is Jack’s total bill?

Respuesta :

Otras preguntas

You are considering two brands of spaghetti noodles. The first brand weighs 1.5 lb and costs $2.30. The second brand weighs 2 lb and costs $3.30. Which brand is
What was the role of yellow journalism in building support for cuba
Simplify the expression. 3x + 4y + 2 + 6y +3 What is the coefficient of y? What is the constant?
Independence is a universal human need
A company decides to switch to solar energy to produce electricity for their building. Why might they have made this decision? Select the two correct answers.
Industry was the focus of the economy of which region in the colonies?
17. A fruit fly has a haploid number of 4 chromosomes. How many possible dist chromosomes can occur in its homologous pairs? O A. 4 OB. 8 O C. 16 O D. 256
ANSWER PLEASESSSSS HELP ME ILL GIVE BRAINLIEST
Help me in this: make a sentence with personification about an example of a dog. it's a poem. give me examples please.
What is the angle o in the triangle below? (Hint: Use an inverse trigonometric function.)