NikoliaV580913 NikoliaV580913
  • 26-10-2022
  • Mathematics
contestada

Lucy makes $20.20 from selling 50.5 ounces of lemonade. find the unit price in dollars per ounce. if necessary round to the nearest cent

Respuesta :

Otras preguntas

Which event from Acts 2 and 3 demonstrates the recurring motif of "fair is foul, and foul is fair"? Macbeth
bob eats 6 apples in 2 days. how many days will it takes to eat a basket of apples containing 51 apples?
In human relations, the irritation threshold is the
A zygote develops into a multicellular organism through (1) mitosis and specialization (2) mitosis and meiosis (3) recombination and communication (4) genetic e
Which one of the following characteristics is not used to classify angiosperms?A. Number of seed leavesB. Type of stemsC. Color of leavesD. Length of life
What is the oxidation number of iodine in KIO4?(1) +1 (3) +7(2) -1 (4) - 7
Find the quotient:1,203 dived by 3. A:301. B: 400. C:401. D: 4,010
A goniometer measures __________. a. a joint's maximum range of motion b. a joint's minimum range of motion c. a joint's flexion d. extension and hyperexten
1. Why is Earth more suitable for life than Venus?
During World War II, which battle denied the Japanese the opportunity to attack Australia?