greerhaydenj greerhaydenj
  • 28-09-2022
  • Mathematics
contestada

Mixed nuts cost $7.80 per pound. You purchase 2 ¹4 pounds. What is the cost of your purchase?​

Respuesta :

Otras preguntas

What are the benefits and downsides of an odds ratio? What are the benefits and downsides of a relative risk? Why are each used in different studies?
How am I supposed to solve this equation? ​
If a machine that prints designs on T-shirts prints 500 shirts in 3 hours, how many hours will it take to print designs on 1300 shirts?
What theme is expressed in the poem? O A. There is regret in giving up on dreams. O B. Growth comes with accepting loss. O C. Not everything is possible. O
A company purchased new equipment for $45,000. The company paid cash for the equipment. Other costs associated with the equipment were: transportation costs, $2
What type of inventory does paint that has been colored but not yet put into cans represent for a paint company
A school staff meeting had 72 teachers in attendance, 25% of whom were first-year teachers. How many first-year teachers were in the meeting?
The function d(x) = 25x represents the distance in meters he travels in x minutes. How far can he travel in 20 minutes? 25 meters 500 meters 750 meters 1500 me
Question 16 Lucy spent $15 on supplies to make bracelets. She sold each bracelet for $1.25. Which function describes the profit Lucy made, in dollars, on x brac
If the temperature is held constant during this process and the final pressure is 671 torr , what is the volume of the bulb that was originally filled with gas