bandacarolina19 bandacarolina19
  • 30-04-2017
  • Mathematics
contestada

Tareq pays $22.10 for 2.6 pounds of salmon.What is the price per pound of the salmon

Respuesta :

williamskenyah8
williamskenyah8 williamskenyah8
  • 30-04-2017
$8.50 Per Pound Of Salmon
Answer Link
27811
27811 27811
  • 30-04-2017
Cut it in half, that would be $11.10 cents :)
Ver imagen 27811
Answer Link

Otras preguntas

Megan uses the public library computers to conduct research for her school project. She heard that public computers can have harmful bacteria on them. What shou
in the circuit diagram even in suppose the resistor R1 R2 and R3 have the value of 5 ohm 10 ohm 30 ohm respectively which have been connected to a battery of 12
Can you trace this figure without lifting your pencil from the paper and without retracing any line? Trace through your answers to the exercises in the order th
There are five consecutive odd integers. The sum of the three smallest is 3 more than the sum of the two largest. Find the integers. 15 points
What note letter does the 3rd or middle line start at for the: -Treble Clef -Alto Clef -Bass Clef
Name the following.a. The messenger of God.b. The son of God.​
Describe the flow of energy in this food chain. Be sure to use the names of the organisms and what role they serve in the food chain (producer, consumer, or dec
Convert 550 Hm to mm
PLEASE HELP QUICKLY IM VERY CONFUSED
Your psychology exams are intended to assess your mastery of a representative sample of course material. If the exam actually does this, it is said to: