airplanes437 airplanes437
  • 28-11-2022
  • Mathematics
contestada

If 10 boxes of apples costs $32.50, then how much would 6 boxes cost?
Select one:

a.
$21.75


b.
$19.50


c.
$11.25


d.
$15.50

Respuesta :

Otras preguntas

In Mandatory Military Service in America, with which of the following would the Vietnam veteran most likely agree?
You've just been hired as a correctional officer at a private prison. Which of the following duties would come first on a typical workday?O A.Take part in shift
Que opinan sobre el hambre mundial?
Which of the following can raise levels of LDL in the blood?OA. Diets containing animal productsOB. Genetic factorsOC. ExerciseOD. All of the aboveOE. a and b o
Am nevoie urgent la matematică de rezolvare (e din geometrie)!!!!!
plane took 3 hours to travel from Maine to New York. If it flew at a constant speed of 130 miles per hour, what distance did it travel?
Let T2(x) be the Taylor polynomial of degree 2 for the function f(x)=cos(x) at a=0 . Suppose you approximate f(x) by T2(x) . If |x|≤1 , what is the bound fo
When we see a stream with wide bends and meanders, we can assume that the landscape is rather flat, why
2x +50 3x-20 Find the value of x
what is young george’s attitude toward life in this excerpt ? select two answers