r0ttinglungz129302
r0ttinglungz129302 r0ttinglungz129302
  • 27-10-2022
  • Mathematics
contestada

A teacher pays $79 for 10 packs of glue sticks. What is the price per pack?​

Respuesta :

Otras preguntas

among the iroquois what was the purpose of a mourning war
Suppose that from a group of 30 athletes, 17 compete in a 100-meter race, 8 compete in a 200-meter race, and 4 compete in both races. How many athletes don't co
How did one child challenge the whole world? the girl who silenced the world for five minutes is the passage Write 5 sentences WILL AWARD BRAINLEST
Why Did the Chicken cross the road? Por que la gallina cruzo la calle?
What is the y-intercept of the function f(x) = -2/9x + 1/3​
How does osmosis affect plants?
What is the solution to the equation 6x+2-9-1? X--3 X-1 X-1 X-3
[6+4=10 points] Problem 2. Suppose that there are k people in a party with the following PMF: • k = 5 with probability 1 4 • k = 10 with probability 1 4 • k = 1
John used 2.5 gallons of paint to cover a 124ft squared of wall. He has 468 ft square of wall to paint. How many gallons of paint should he purchase?
Where was the first revolution that successfully achieved its goal and inspired others to have revolutions?