shydadiva14 shydadiva14
  • 31-10-2016
  • Mathematics
contestada

raymond and lei are buying rope for thier field trip on a boat. if they pay $73.30 for 30 feet of rope how much does the rope cost per foot

Respuesta :

v1nce123 v1nce123
  • 02-11-2016
$73.30 @ 30 feet

73.30/30 = $2.44 per feet
Answer Link

Otras preguntas

Scientists determined that Antarctica's average winter temperature was -34.44 degrees Celsius. The difference between this temperature and Antarctica's highest
13. Following the breakup of the Soviet Union, 15 of its former republics became independent. Twelve of these former republics formed the Commonwealth of Indepe
What divided by what equals 18
Does 1/8 and 3/20 form a proportion
what is 8 10/11 in simplest form
There is a 10 pack of 2.1 ounce bars, and it costs $15.37, what is the price per ounce?
what is 784 divided 4
a square garden has an area of 1600 feet length of each side
Why did rome go through so many rulers?
Read these lines from the poem: Tlot-tlot; tlot-tlot! Had they heard it? The horse-hoofs ringing clear; Tlot-tlot, tlot-tlot, in the distance? Were they deaf th