catwithagat
catwithagat
28-01-2021
Mathematics
contestada
Pls answer A, B, C and D ASAP
Respuesta :
yani9048
yani9048
28-01-2021
Divide 60 by 1350 and you’ll get the amount of money it costs for one person then multiply 100 by the answer you got from 60 divided by 1350.
Answer Link
kennedy1438
kennedy1438
28-01-2021
A. 22$ and 50 cents per person
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 76+ )
Otras preguntas
Which of the following is one major difference between Ehrenreich's real life and her experimental life? a) She is escaping the low-wage life for wealth. b) She
PLEASE HELP ASAP! Which of the following is NOT a reason that people keep captive wolves? Question 2 options: Educating the public about the elusive and intel
HELP PLSSS!!! ASAP I just want to make sure my answer is right
Simplify the expression, plz give step-by-step explanation. No files plz. [tex]\frac{\left(-5\right)^{3}+17}{10\left(2-6\right)-2\left(5+2\right)}[/tex]
Fill in the blank A cell is to a board game:______ is to the rule book. A) DNA B) a nucleus C) Endoplasmic reticulum D) A ribosome
which statement best explains why different body cells of the same individual look and function differently
Orly uses 2 cups of raisins for every 8 cups of trail mix she makes. How many cups of trail mix will she make if she uses 10 cups of raisins? A. 12 cups B.2 cup
Laura is training to run a race. She keeps track of the number of miles she runs. She has been training for 4 weeks, and she has run a total of 44 miles. At wha
The scale for a model is built to represent a real-life skyscraper. If a measurement of 4 cm on the model of the building is equivalent to 36 meters in real-lif
Octylphenol ethoxylate is a