heavensguardianangel heavensguardianangel
  • 29-05-2020
  • Mathematics
contestada

if I bought 6 apples and 1 pair for $2.00 HOW MUCH WAS EACH ITEMS COST?

Respuesta :

msafirirobin
msafirirobin msafirirobin
  • 29-05-2020

Answer:

$6.00

Step-by-step explanation:

6 apples = 3 pairs

1 pair=$2.00

3 pair=

  $6.00

Answer Link

Otras preguntas

What happens when freshwater flows into saltwater?
who took over in Russia after the czar abdicated his throne
Would the Vietnam War be more accurately described as a cold war engagement or a struggle against colonialism? What facts would argue for each description?
What two numbers multiply together to get 17 but also adds up to 16?
A U.S. company producing cell phones in Brazil would be counted in the measurement of the United States' a. GDP. b. GNP. c. GLP. d. GSP.
In his Turkish Letters, the Hungarian diplomat Ghislain de Busbecq expresses concerns that A) the Ottoman Turks are technologically superior to Europeans. B) Ot
Does a stop sign have angles
In what way does the line below contribute to the symbolism of the story by James Joyce's "Araby"? She was waiting for us, her figure defined by the light from
Why do political parties create platforms?
Determine the number of neutrons in an atom of Si-29