mitzi1225 mitzi1225
  • 30-10-2019
  • Mathematics
contestada

12 grapes cost .30 cents. How many grapes will you get for .15 cents. The answer is 6. How do I show this?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 30-10-2019

Answer:

.15 * (12/.30)

Step-by-step explanation:

Answer Link
bellas06 bellas06
  • 30-10-2019
I don’t know if this could be an acceptable answer for you, but here’s what I thought of.
Ver imagen bellas06
Answer Link

Otras preguntas

Polygon ABCDE is congruent to polygon TVSRK.
My last question lol
Question 1(Multiple Choice Worth 4 points) What effect did the Punic Wars have on Rome's military development? A.Rome's navy no longer had enough ships to cont
example of a function with a domain (-∞, +∞) and a range (-∞, +∞)
What is the length of segment LE?
When it's time to change career paths, it's a good idea to firsta. call best friend and explain your need of changeb. change jobs immediatelyc. make a list of c
What is the average of 116 and 74 ?
Protein digestion begins in the stomach where hydrochoric acid denatures protein and pepsin breaks down protein. a. True b. False
This a hard one for me
Write the net ionic equations and determine the standard potentials for the reaction of copper or zinc