madisonlnewsom madisonlnewsom
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

The Einstein family spent $857 during their 5 3/4 day camping vacation. Find the average amount they spent each day. Round to the nearest cent.

Respuesta :

kennedylsnyder kennedylsnyder
  • 01-10-2019

Answer:

$149.04 each day

Answer Link

Otras preguntas

Which erodes faster-limestone,sandstone,or magma rocks?
Which ruler of Russia, known as "the Great," defeated the Mongols? A. Methodius B. Boyar C. Vladimir D. Ivan III
What was the purpose of keeping the discussions within the constitutional Convention a secret?
What is the best estimate for 12 2/3 - 9 1/10
write an expression with (-1) as its base that will produce a positive product
the minute hand of a clock moves from 12 to 3 o'clock or 1/4 of a complete revolution. through how many degrees does it move? through how many radians did it mo
Malcolm bought 6 bowls for $13.20. What is the unit rate
When solving the equation 4(3x+2)-9=8x+7, Emily wrote 4(3x+2)=8x+16 as her first step. Which property justifies Emily's first step
Is velocity increases at a constant rate show constant motion
Which of the following dates occurred first in history? April 1 A.D. January 1 B.C. January 1 A.D. December 1 A.D.