myjaylen myjaylen
  • 26-09-2019
  • Mathematics
contestada

A four-pack of paper towels costs $3.72. What is the cost per roll of paper towels?

Respuesta :

danirose814
danirose814 danirose814
  • 26-09-2019
divide 3.72 by 4 bc it’s a four pack to find the cost per roll as $0.93
Answer Link

Otras preguntas

Read these sentences. In a survey, 75% of the student body said they would vote for the bear as the school mascot. This fills me with _______! Choose the word t
A dialysis unit is being designed. It will consist of a large number of small hollow fibers arranged in parallel. Blood will flow inside the fibers, each of whi
There are (36)2 ⋅ 30 candies in a store. What is the total number of candies in the store? the 2 and 0 are exponents and the answer has to be in exponent form
What is Meiosis and why is it important?
What is the difference between a two step equation and a multi-step equation?
What is the slope of the line that passes through (3, −7) and (−1, 1)? Undefined 0 −2 2
Help with this plssssss
Read the following sentence from “No Dogs Bark." Which literary element does author Juan Rulfo employ? "The moon came out of the earth like a round flare." Ohyp
What can I do if we are shy???
4 consecutive integers is 130