moshiecat moshiecat
  • 26-09-2019
  • Mathematics
contestada

3 1/4 yards of fabric costs $27.95. what is the cost per yard

Respuesta :

bakhromisop bakhromisop
  • 30-09-2019

Answer:

8.6

Step-by-step explanation:

because 27.95 divided by 3.25=8.6

Answer Link

Otras preguntas

What decimal is represented by the tick mark labeled M?
The value of n is even. Which expression represents the first consecutive even integer after n? a.n + 1 b.n - 2 c.n + 2 d.3n
How do u get the answer for 70 divided 632
how did christianity change and why did it have to change after Constantine's Conversion
steps on why 3-0.3=2.7
The length of a model car is 1/20 of the length of the actual car. If the model is 8.7 in. long, how long is the actual car
Which of the following is an arithmetic sequence? -2, 4, -6, 8, ... -8, -6, -4, -2, ... 2, 4, 8, 16, ...
What is an effigy? a. a sculpture blessed by saints b. a sculptural religious artifact c. a representation of a person, usually a sculpture d. a deity?
-5x-5+3(x+1)=-6x-1this is for a correction test and I am very confused
The function f(x)=5000(0.98)0.3xf(x)=5000(0.98)0.3x represents the number of white blood cells, per cubic millimeter, in a patient x days after beginning treat