ashleylit8
ashleylit8 ashleylit8
  • 29-10-2018
  • Mathematics
contestada

Determine the unit price deli ham if 2.24 pounds cost 11.25

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 29-10-2018

$11.25/2.24 lb = $5.02/lb

Answer Link

Otras preguntas

What is the major function of Eustachain tube of ear?​
PLEASE HELP ME GUYS ×0×Find the RATIO and the EXACT VALUE of the given Tan A.​
A nurse practitioner prepares an injection of promethazine, an antihistamine used to treat allergic rhinitis. If the stock bottle is labeled 30. mg/mL and the o
A paintball court charges an initial entrance fee plus a fixed price per ball. The variable p models the total price (in dollars) as a function of n, the number
A force is described as?​
I need answer immediately
Identify the three different water columns where plastic is found in the ocean. Describe each one. Provide as many detail as possible. I need help!!!
The chemical and energy of these plants all started with what energy source
What do you think are some of the most significant decisions to make in these different periods one,s childhood
What is the value of x?