MamaMiaWerido
MamaMiaWerido MamaMiaWerido
  • 31-05-2018
  • Mathematics
contestada

jason buys 2 baseball bats for $300 dollars ; what is the unit rate per bat?

Respuesta :

alexandraparava
alexandraparava alexandraparava
  • 31-05-2018
300/2= 150.. 

the unit rate per bat is $150. 
Answer Link

Otras preguntas

pls help will mark brainlest
please help me please
why are poor or labor classes more likely to support socialist or communist movements?
Explain what we can do to monitor or reduce the impact of earthquakes
NEED HELP ASAP!!!!! Based on the data in Map 1, which area of the country in the map below could be considered a secondary “tornado alley”? A Area A B Area B
5 Interesting Facts about Rosa Parks
Algebra In how many ways could a supervisor select a 4-person sales team from a group of 12 salesmen and 8 saleswomen if the supervisor wants exactly 2 women o
Helpppppp!!! (Show work)
ik it's a bit Blurry but Can someone help me Please best answer will be brainliest<33​
Please Help I really need it!!